رئیس بهینه سازی شرکت گاز استان البرز: موتورخانه ساختمان ها باید معاینه فنی بگیرند

به گزارش نگاه کرج، رئیس بهینه سازی شرکت گاز استان البرز: موتورخانه ساختمان ها باید معاینه فنی بگیرند رئیس بهینه سازی شرکت گاز استان البرز گفت: ساختمان هایی که دارای موتورخانه هستند باید هر سال معاینه فنی اخذ کنند که در این راستا کوتاهی شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، اسدالله

کد خبر : 488
تاریخ انتشار : شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
رئیس بهینه سازی شرکت گاز استان البرز: موتورخانه ساختمان ها باید معاینه فنی بگیرند

به گزارش نگاه کرج،
رئیس بهینه سازی شرکت گاز استان البرز:
موتورخانه ساختمان ها باید معاینه فنی بگیرند
رئیس بهینه سازی شرکت گاز استان البرز گفت: ساختمان هایی که دارای موتورخانه هستند باید هر سال معاینه فنی اخذ کنند که در این راستا کوتاهی شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان البرز، اسدالله جهان بکام رئیس بهینه سازی این شرکت بیان کرد: ساختمان هایی که دارای موتورخانه هستند باید هر سال معاینه فنی اخذ کنند که کوتاهی شده است، متاسفانه در استان البرز هیچگونه اقدامی در این راستا انجام نشده، از معضلات بزرگ شرکت گاز در این استان فقدان معاینه فنی موتورخانه هاست.
وی با اعلام این خبر و تاکید بر اهمیت بهره وری و بهینه سازی مصرف سوخت ادامه داد: بهره وری و بهینه سازی به اندازه ای مهم است که نخستین روز خرداد را به این روز نامگذاری کرده اند.
جهان بکام که از سال 1371 -حدود 33 سال- سابقه فعالیت در صنعت نفت و گاز را دارد و پس از پیمودن تجارب زیاد در این عرصه، ریاست بهینه سازی مصرف گاز در شرکت گاز استان البرز را بر عهده گرفته، ادامه داد: در حوزه بهینه سازی تلاش می کنیم تا فرهنگ استفاده از انرژی گاز نهادینه شود.
وی که سابقه مدیریت در بخش های مختلف را داشته در تعریف بهینه سازی بیان کرد: بهینه سازی کاهش مصرف گاز نیست، بلکه بهینه مصرف کردن است؛ به عبارتی گاز باید طوری مصرف شود که از هدر رفت آن جلوگیری و یا به حداقل برسد.
این کارشناس خاطر نشان کرد: تلاش های ما در راستای بهینه سازی مصرف گاز بوده، یعنی جاهایی که عملیات بهینه سازی انجام داده ایم مصرف گاز پایین نیامده فقط جلوی هدر رفت گاز گرفته شده است که در این راستا 23 درصد کاهش مصرف داشته ایم.
شناسایی هدررفت انرژی
رئیس بهینه سازی شرکت گاز استان البرز گفت: در ساختمان ها و مجتمع های مسکونی بیشترین هدر رفت انرژی وجود دارد به همین دلیل مصوبه شورای ملی اقتصاد به تازگی طرح جایگزینی بخاری های فرسوده را هم ابلاغ کرده که این طرح در اداره گاز چهارباغ با به کارگیری 8 بخاری هوشمند اجرایی کردیم.

این کارشناس صنعت گاز، نخستین وظیفه واحدهای بهینه سازی شرکت گاز استانی را اجرای مصوبات شورای اقتصاد عنوان کرد و افزود: ناترازی گاز در کشور باعث شده تا واحدی به اسم بهینه سازی در شرکت های گاز استانی راه اندازی شود.
جهان بکام که ریاست اداره های گاز محمدشهر، چهارباغ و مشکین دشت را در کارنامه کاری خود دارد، معتقد است: میان تولید و مصرف انرژی گاز در کشور هیچ ترازی وجود ندارد و کارشناسان انرژی برای هماهنگی میان مصرف و تولید راه حل های مختلفی پیشنهاد دادند که قطع گاز صنایع در روزهای سرد سال از جمله آن پیشنهادات است که اتفاقا این راه حل ضرر و زیان زیادی به دنبال داشته و این ناترازی ها دلیل اصلی راه اندازی سازمان بهینه سازی است.
این کارشناس مطرح کرد: بهینه سازی موتورخانه ها از اواخر خرداد در البرز شروع شده است و بر اساس مصوبه جدید بنا داریم ۲۰ هزار موتورخانه را به طور کامل تعویض کنیم و سال جدید برنامه ریزی کردیم که سه هزار موتورخانه را بهینه سازی و بر اساس مصوبه جدید ۵۰۰ موتور خانه را هوشمند سازی کنیم.
جدیت نظام مهندسی برای اجرای مبحث 19
وی بیان کرد: اجرای دقیق مبحث ۱۹ که همان بهینه‌سازی مصرف سوخت ساختمان ها توسط نظام مهندسی است می تواند در بهینه سازی مصرف سوخت نقش مهم و اساسی داشته باشد که این مهم توسط سازمان نظام مهندسی باید جدی گرفته شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.