برخورد جدی با تخلفات حادثه ساز در طرح انتظامی ترافیکی نوروز ۱۴۰۳

  برخورد جدی با تخلفات حادثه ساز در طرح انتظامی ترافیکی نوروز ۱۴۰۳ رییس پلیس راهنمایی ورانندگی البرز از اجرای طرح انتظامی ترافیکی نوروز در این استان خبرداد. به گزارش خبرگزاری پلیس، سرهنگ “حمداله رحمتی پور” اظهار کرد: در روزهای پایانی سال ماموران پلیس راهور تسهیل تردد در معابر درونشهری استان را در پی افزایش

کد خبر : 3431
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۱
برخورد جدی با تخلفات حادثه ساز در طرح انتظامی ترافیکی نوروز ۱۴۰۳

 

برخورد جدی با تخلفات حادثه ساز در طرح انتظامی ترافیکی نوروز ۱۴۰۳

رییس پلیس راهنمایی ورانندگی البرز از اجرای طرح انتظامی ترافیکی نوروز در این استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری پلیس، سرهنگ “حمداله رحمتی پور” اظهار کرد: در روزهای پایانی سال ماموران پلیس راهور تسهیل تردد در معابر درونشهری استان را در پی افزایش ترافیک و حضور شهروندان در سطح شهر به ویژه در معابر منتهی به مراکز خرید برعهده داشته و در روزهای ابتدایی سال جدید تمرکز تمرکز استقرار به منظور روانسازی ترافیک در مبادی ورودی به استان بویژه مبادی ورودی شهر کرج خواهد بود.
سرهنگ رحمتی پور افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با حداکثر توان خودرویی و نیروی انسانی در این ایام برای روان سازی ترافیک و تسهیل درعبور و مرور فعالیت خواهند داشت.
وی گفت : با آموزشهای ارائه شده در طول سال ۱۴۰۲، در اجرای طرح نوروز همیاران پلیس، بانوان فرهنگ یار ترافیک، پلیس یاران نوجوان و بازرسان نامحسوس ترافیک فعال هستند که بدوا عامل به قانون بوده و با ارائه تذکر و اقناع سازی دیگران در کاهش تخلفات و پیشگیری از وقوع تصادفات با پلیس همکاری خواهند داشت.
وی دربخش دیگری از سخنان خود به برخورد جدی پلیس با تخلفات حادثه ساز اشاره کرد و گفت: برخورد جدی با تخلفات حادثه ساز در دستور کار پلیس بوده چرا که تمام تلاش همکاران بنده در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی هموطنان، مسافرین و متردد خواهد بود، ضمن اینکه این مهم به طور مستمر و شبانه روزی در طول ایام نوروز اجرا خواهد شد و با تخلفات حادثه ساز اعم از سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکات مارپیچ و عبور ازچراغ قرمز به طور قاطع برخورد خواهد شد ضمن آنکه خودروی متخلفین در محل ارتکاب تخلف یا مقابل ایستگاهها و مناطق پلیس راهور توقیف خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در طرح توقیف ساعتی، ضمن اعمال قانون و ثبت نمره منفی در سوابق گواهینامه راننده متخلف، خودرو به مدت ۲ ساعت متوقف شده و یک بنر تحت عنوان “توقیف به دلیل ارتکاب تخلفات حادثه ساز” به خودرو الصاق می شود و در صورتی که نمرات منفی راننده متخلف به واسطه تعدد ارتکاب تخلفات حادثه ساز به حدنصاب ۳۰ نمره منفی برسد برابر ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، گواهینامه وی به مدت سه ماه ضبط و توقیف می شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز یادآورشد : نظارت بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان با هدف ایجاد نظم و امنیت ترافیکی، توسط تیم‌های پلیس بزرگراه، تیم‌های موتورسوار و خودرویی پلیس به صورت محسوس و نامحسوس، دوربینها و تجهیزات هوشمند منصوبه در معابر انجام خواهد شد.

سرهنگ رحمتی پور بیان کرد: هدف پلیس ایجاد بستری ایمن برای سفرهای نوروزی شهروندان بوده و سلامتی هموطنان قابل مماشات نخواهد بود، ضمن آنکه تردد ایمن و نظم ترافیکی اولویت پلیس بوده و با برهم زنندگان نظم و ناقضان مقررات راهنمایی و رانندگی برابر قانون، قاطعانه برخورد خواهد شد.
@policealborz

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.