با حضور رئیس جمهور در ارتباط برخط؛

بهره برداری همزمان ۲۰۰۰ پروژه آموزشی ، پرورشی و ورزشی در سراسر کشور

 
۱۹ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در استان همزمان با کشور مورد بهره برداری قرار گرفت/دولت سیزدهم با توجه ویژه ای درصدد تحقق مطالبات معلمان است/در استان البرز با اراده ای ویژه درصدد ارتقا زیرساخت های آموزشی و پرورشی هستیم/مدیران مدارس در روشنگری، تبیین گری و امیدبخشی به جامعه دانش آموزی و اولیا پویاتر شوند
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان البرز، «مجتبی عبداللهی» در همایش با مدیران مدارس و مدیران کل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز استان و روسای مناطق در حاشیه بهره برداری همزمان ۲ هزار پروژه آموزشی و پرورشی در سراسر کشور که روز یکشنبه ۲۶ شهریورماه ۱۴۰۲ در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و آرزوی قبولی عزاداری ها در ماه های محرم و صفر، بازگشایی مدارس را تبریک گفت و از تلاش ها و زحمات مجموعه آموزش و پرورش، نوسازی مدارس استان و مجمع خیرین مدرسه ساز قدردانی کرد.

ایشان سپس افزود: جایگاه معلمان در دنیا از دید مردم در زمره افراد محترم، فرهیخته و موثر جامعه است و در باور های دینی ما نیز این امر ارزش دوچندان دارد چراکه سیره پیامبران و امامان است.

عبداللهی گفت: معلمان، آینده سازان کشور را آموزش و پرورش می دهند از این رو باید ارج نهاده شوند و همواره برای رفاه و آرامش آنها تلاش کنیم.

وی افزود: مسیر آموزش و پرورش توسط معلمان با خواست و ایمان حقیقی انتخاب شده و بیش از بقیه دغدغه ساختن آینده بهتر را دارند.

استاندار البرز گفت: در استان البرز تناسبی بین تعداد دانش آموزان و امکانات آموزشی وجود ندارد و بنا به اهداف تعیین شده جهت کاهش تراکم کلاس ها و یک شیفته شدن مدارس برای ۵۳۰ هزار دانش آموز هزار و ۵۰۰ مدرسه نیاز است.

وی افزود: این تراکم جمعیت و کمبود امکانات بار مضاعفی نیز بر دوش معلمان دارد چراکه توان و ایثار بیشتری صرف می شود.

عبداللهی گفت: در دولت سیزدهم توجه بسیار خوبی به سمت رشد سرانه ها و بویژه تحقق مطالبات معلمان معطوف شده است.

ایشان اظهار داشت: جامعه معلمان در کشور یک سوم مجموعه استخدام های کشور را تشکیل می دهند بنابراین باید برای این جمعیت موثر کشور به صورت ویژه برنامه ریزی کرد.

نماینده عالی دولت افزود: امید است سال جدید تحصیلی را با نشاط، آرامش و رشد علمی بالایی آغاز کنیم و به اتمام برسانیم.

عبداللهی گفت: در شرایطی قرار داریم که دشمنان با بهره گیری از نهاد پاک نوجوانان و جوانان درصدد نیل به اهداف شوم خود هستند از این رو باید با اشراف به این موضوع و تجاربی که بسیار گران کسب شد، بدنبال ارتقا آموزش و پرورش دانش آموزان باشیم.

استاندار البرز با اشاره به اقداماتی که در راستای ساخت مدارس و اهداف تعیین شده در استان، گفت: توجه خیرین به این سو جلب شده و در ساخت و بازسازی مدارس و ایجاد فضاهای ورزشی و چمن مصنوعی دستاوردهای ارزشمندی کسب شد.

وی افزود: تقویت ارتباط و هم اندیشی مجموعه مدارس با اولیا دانش آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند منشا اثر و راهگشا باشد.

عبداللهی گفت: مدیران مدارس باید در روشنگری، تبیین گری و امیدبخشی به دانش آموزان و اولیا طی جلسات مشترک فعال باشند.

وی افزود: پایان امسال انتخابات بزرگ مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را در پیش داریم که همواره پویایی جامعه فرهنگیان در این عرصه برای ادای وظیفه شرعی و دینی زبانزد بوده از این رو امید است در این دوره نیز شاهد این حضور پررنگ باشیم.

استاندار البرز گفت: مشارکت بالا و برگزاری انتخابات سالم و باشکوه، صلابت و اقتدار مردم جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از کیان و آرمان های نظام به رخ جهانیان می کشد.

«محسن پورگلیان» مدیرکل نوسازی مدارس استان هم در حاشیه مراسم گفت: از مجموع ۲ هزار پروژه آموزشی و پرورشی کشور که امروز با حضور رئیس جمهور به صورت متمرکز و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد، ۱۹ پروژه شامل ۲۰۸ کلاس درس، با بیش از ۲۹۰۰۰هزار متر مربع سهم استان البرز در مناطق و نواحی ۸گانه آموزش و پرورش سراسر استان است.